• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

W ostatnim czasie wiele mówi się o zanieczyszczeniu powietrza, szczególnie w sporych skupiskach miejskich. Takie komunikaty są bardzo martwiące. Wszyscy, którzy choć trochę myślą przyszłościowo są zobowiązani potwierdzić, że taki stan nie ma prawa być bagatelizowany. Jeśli każdy rozważył w jaki sposób może osobiście przysłużyć się do ograniczenia tworzenia zanieczyszczeń, to kłopot w znacznej mierze zostałby zlikwidowany. Co należałoby wziąć pod lupę? Pomyślmy czym ogrzewamy nasze domy?

Koks to bezkompromisowo szkodliwy opał. Jakim paliwem można go zastąpić? Wiedziałeś o niesamowitych parametrach brykietu oraz pelletu? Brykiet a także pellet tworzony jest z wiórów drzewnych. Poddany przetworzeniu wspaniale nadaje się do ogrzewania w kominku lub celowo dostosowanym kotle na pellet. Do produkcji tego materiału nie niszczy się dodatkowych obszarów lasu, jedynie wyzyskuje się obrzynki. W takiej sytuacji nie dewastujemy środowiska! Taki opał odróżnia duża wartość opałowa oraz niewielka zawartość popiołu. Poza tym brykiet i pellet jest bardzo czystym i wygodnym paliwem.

W sklepach online można zakupić pellet i brykiet wykonany z różnorakich gatunków drewna. Najbardziej skuteczny jest opał zrobiony z odpadów drzewa dębowego.

Reasumując powyższe czynniki koniecznie trzeba pamiętać o ochronie środowiska. W takim przypadku zawsze dopasujemy materiał opałowy do współczesnych wymagań.
źródło: http://dobrybrykiet.pl/, DobryBrykiet

Categories: Inne

Comments are closed.